Tecno
Tecno Pop 9 (128GB/3GB; 13MP Dual Camera; 5000mAh)
KSh 2,200 – KSh 2,500Price range: KSh 2,200 through KSh 2,500| Display | 6.67 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Processor | 1.8 GHz Octa-core |
| Camera | 13MP + 0.08MP |
| Memory | 128GB/64GB Storage; 3GB RAM |
| Battery | 5000mAh, 15W Fast Charging |
| Software | Android 14, Go Edition |
| Deposit | 128GB – Ksh 2,500; 64GB – Ksh 2,200 |
| Installments | 128GB – Ksh 65 Daily; 64GB – Ksh 55 Daily |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Tecno Camon 30s (128GB/6GB; 50MP Triple Camera; 5000mAh)
| Display | 6.78 Inches Curved, 1080 x 2436 Pixels |
| Processor | 2.2 GHz Octa-core |
| Camera | 50MP + 2MP + AI Lens |
| Memory | 128GB Storage; 6GB RAM |
| Battery | 5,000mAh, 33W Fast Charging |
| Software | Android 14, HiOS 14 |
| Deposit | Ksh 5,400 |
| Installments | Ksh 130 Daily |
Tecno MegaPad 10 (128GB/8GB; 13MP Dual Camera; 7000mAh)
| Display | 10.1 Inches, 800 x 1280 Pixels |
| Processor | 2.0 GHz Octa-core |
| Camera | 13MP |
| Memory | 128GB Storage; 4GB RAM |
| Battery | 7000mAh, 18W Fast Charging |
| Software | Android 14 |
| Deposit | Ksh 3,400 |
| Installments | Ksh 85 Daily |
Tecno Spark 30 (256GB/8GB; 64MP Dual Camera; 5000mAh)
KSh 3,900 – KSh 4,300Price range: KSh 3,900 through KSh 4,300| Display | 6.78 Inches, 1080 x 2460 Pixels |
| Processor | 2.0 GHz Octa-core |
| Camera | 64MP + AI Lens |
| Memory | 256GB/128GB Storage; 8GB RAM |
| Battery | 5000mAh, 18W Fast Charging |
| Software | Android 14, HiOS 14 |
| Deposit | 256GB- Ksh 4,400; 128GB – Ksh 3,900 |
| Installments | 256GB – Ksh 105 Daily; 128GB – Ksh 95 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Tecno Camon 30 Pro (256GB/8GB; 50MP Triple Camera; 5000mAh)
| Display | 6.78 Inches, 1080 x 2436 Pixels |
| Processor | 2.2 GHz Octa-core |
| Camera | 50MP + 50MP + 2MP |
| Memory | 256GB Storage; 8GB RAM |
| Battery | 5,000mAh, 70W Fast Charging |
| Software | Android 14, HiOS 14 |
| Deposit | Ksh 7,000 |
| Installments | Ksh 165 Daily |
Tecno Camon 30 (256GB/8GB; 50MP Triple Camera; 5000mAh)
| Display | 6.78 Inches, 1080 x 2436 Pixels |
| Processor | 2.2 GHz Octa-core |
| Camera | 50MP + 2MP + AI Lens |
| Memory | 128GB Storage; 6GB RAM |
| Battery | 5,000mAh, 33W Fast Charging |
| Software | Android 14, HiOS 14 |
| Deposit | Ksh 6,000 |
| Installments | Ksh 145 Daily |
Showing 13–18 of 18 resultsSorted by latest