Infinix GT Series
Infinix GT30 Pro (256GB/12GB; 108MP Triple Camera; 5000mAh)
| Display | 6.78 Inches, 1080 x 2436 Pixels |
| Processor | 3.1 GHz Octa-core |
| Camera | 108MP + 2MP + 2MP |
| Memory | 256GB Storage, 12GB RAM |
| Battery | 5,000mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 14, XOS 14 |
| Deposit | Ksh 8,400 |
| Installments | Ksh 195 Daily |
Infinix GT20 Pro (256GB/12GB; 108MP Triple Camera; 5000mAh)
| Display | 6.78 Inches, 1080 x 2436 Pixels |
| Processor | 3.1 GHz Octa-core |
| Camera | 108MP + 2MP + 2MP |
| Memory | 256GB Storage, 12GB RAM |
| Battery | 5,000mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 14, XOS 14 |
| Deposit | Ksh 8,400 |
| Installments | Ksh 195 Daily |
Showing all 2 resultsSorted by latest
The Infinix GT Series offers high-performance gaming smartphones with AMOLED displays, gaming chips, advanced cooling, and RGB lighting. The latest models like the GT 20 Pro and GT 30 Pro are available on lipa pole pole, featuring pressure-sensitive buttons, bypass charging, and immersive audio, all at affordable deposits and easy daily installments.