128GB
Infinix Hot 60 Pro+ (256GB/8GB; 50MP Triple Camera; 5160mAh)
| Display | 6.78 Inches Curved, 1080 x 2436 Pixels |
| Camera | 50MP + AI Lens |
| Storage | 256GB/128GB |
| RAM | 16GB (8GB + 8GB Extended) |
| Battery | 5,160mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 15, XOS 15 |
Infinix Hot 60 Pro (128GB/8GB; 50MP Triple Camera; 5160mAh)
| Display | 6.78 Inches, 1080 x 2436 Pixels |
| Camera | 50MP + AI Lens |
| Storage | 128GB |
| RAM | 16GB (8GB + 8GB Extended) |
| Battery | 5,160mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 15, XOS 15 |
Tecno Spark 40 Pro+ (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 5200mAh)
| Display | 6.78 Inches, 1224 x 2720 Pixels |
| Camera | 50MP + AI Lens |
| Storage | 256GB/128GB |
| RAM | 16GB (8GB + 8GB Extended) |
| Battery | 5,200mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 15, HiOS 15 |
Infinix Hot 60i (128GB/6GB; 50MP Dual Camera; 5160mAh)
| Display | 6.7 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Camera | 50MP + Auxiliary Lens |
| Storage | 256GB/128GB |
| RAM | 8GB/6GB/4GB |
| Battery | 5,160mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 15, XOS 15 |
Tecno Spark 40 Pro (128GB/8GB; 50MP Dual Camera; 5200mAh)
| Display | 6.78 Inches, 1224 x 2720 Pixels |
| Camera | 50MP + AI Lens |
| Storage | 128GB |
| RAM | 16GB (8GB + 8GB Extended) |
| Battery | 5,200mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 15, HiOS 15 |
Tecno Spark 40 (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 5200mAh)
| Display | 6.67 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Camera | 50MP + AI Lens |
| Storage | 256GB / 128GB |
| RAM | 16GB (8GB + 8GB Extended) |
| Battery | 5,200mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 15, HiOS 15 |
Infinix Smart 10 (128GB/4GB; 13MP Dual Camera; 5000mAh)
KSh 2,500 – KSh 2,800Price range: KSh 2,500 through KSh 2,800| Display | 6.67 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Camera | 8MP + AI Lens |
| Storage | 128GB/64GB |
| RAM | 4GB/3GB |
| Battery | 5,000mAh, 15W Fast Charging |
| Software | Android 15 (Go Edition), XOS 15.1 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Itel City 100 (128GB/6GB; 13MP Camera; 5200mAh)
| Display | 6.75 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Camera | 13MP |
| Storage | 256GB/128GB UFS 2.2 |
| RAM | 4GB/6GB LPDDR4X |
| Battery | 5,200mAh, 18W Fast Charging |
| Software | Android 14, Itel OS 14.5 |
Samsung A07 (128GB/4GB; 50MP Dual Camera; 5000mAh)
KSh 4,000 – KSh 4,500Price range: KSh 4,000 through KSh 4,500| Display | 6.7 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Processor | 2.0 GHz Octa-core |
| Camera | 50MP + 2MP |
| Memory | 64GB/128GB Storage; 4GB RAM |
| Battery | 5,000mAh, 25W Fast Charging |
| Software | Android 15, One UI 6.1 |
| Deposit | 64GB- Ksh 4,000; 128GB – Ksh 4,500 |
| Installments | 64GB – Ksh 100 Daily; 128GB – Ksh 108 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Tecno Camon 40 (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 5200mAh)
| Display | 6.78 Inches, 1080 x 2436 Pixels |
| Camera | 50MP + 8MP |
| Storage | 256GB |
| RAM | 16GB (8GB + 8GB Extended) |
| Battery | 5,200mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 15, HiOS 15 |
Samsung A56 5G (256GB/8GB; 50MP Triple Camera; 5000mAh)
KSh 19,500 – KSh 21,000Price range: KSh 19,500 through KSh 21,000| Display | 6.7 Inches, 1080 x 2340 Pixels |
| Processor | 2.9 GHz Octa-core |
| Camera | 50MP F1.8 + 12MP F2.2 + 5MP F2.4 |
| Memory | 128GB/256GB Storage; 8GB RAM |
| Battery | 5,000mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 15, One UI 7 |
| Deposit | 128GB – Ksh 19,500; 256GB – Ksh 21,000 |
| Installments | 128GB – Ksh 319 Daily; 256GB – Ksh 346 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Samsung A36 5G (256GB/8GB; 50MP Triple Camera; 5000mAh)
KSh 15,500 – KSh 18,000Price range: KSh 15,500 through KSh 18,000| Display | 6.7 Inches, 1080 x 2340 Pixels |
| Processor | 2.4 GHz Octa-core |
| Camera | 50MP F1.8 + 8MP F2.2 + 5MP F2.4 |
| Memory | 128GB/256GB Storage; 6GB/8GB RAM |
| Battery | 5,000mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 15, One UI 7 |
| Deposit | 128GB – Ksh 15,500; 256GB – Ksh 18,000 |
| Installments | 128GB – Ksh 257 Daily; 256GB – Ksh 298 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Load more products
Loading...
Showing 1–12 of 21 resultsSorted by latest
Shop for lipa pole pole smartphones with 128GB internal storage from top brands in Kenya such as Samsung, Oppo, Infinix, Tecno, Redmi, Itel, Vivo and HMD.