64GB
Tecno Pop 10 (64GB/3GB; 13MP Dual Camera; 5000mAh)
| Display | 6.67 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Camera | 13MP + 0.08MP |
| Storage | 64GB |
| RAM | 3GB |
| Battery | 5000mAh, 15W Fast Charging |
| Software | Android 14, Go Edition |
Infinix Smart 10 (128GB/4GB; 13MP Dual Camera; 5000mAh)
KSh 2,500 – KSh 2,800Price range: KSh 2,500 through KSh 2,800| Display | 6.67 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Camera | 8MP + AI Lens |
| Storage | 128GB/64GB |
| RAM | 4GB/3GB |
| Battery | 5,000mAh, 15W Fast Charging |
| Software | Android 15 (Go Edition), XOS 15.1 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Samsung A07 (128GB/4GB; 50MP Dual Camera; 5000mAh)
KSh 4,000 – KSh 4,500Price range: KSh 4,000 through KSh 4,500| Display | 6.7 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Processor | 2.0 GHz Octa-core |
| Camera | 50MP + 2MP |
| Memory | 64GB/128GB Storage; 4GB RAM |
| Battery | 5,000mAh, 25W Fast Charging |
| Software | Android 15, One UI 6.1 |
| Deposit | 64GB- Ksh 4,000; 128GB – Ksh 4,500 |
| Installments | 64GB – Ksh 100 Daily; 128GB – Ksh 108 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Vivo Y04 (64GB/4GB; 13MP Dual Camera; 5500mAh)
| Display | 6.74 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Camera | 13MP F2.2 + 0.08MP F3.0 |
| Storage | 128GB/64GB eMMC 5.1 |
| RAM | 4GB LPDDR4X |
| Battery | 5,500mAh, 15W Fast Charging |
| Software | Android 14, FuntouchOS 14 |
Neon Ultra 2 (64GB/4GB; 16MP Triple Camera; 5100mAh)
| Display | 6.75 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Processor | 1.6 GHz Octa-core |
| Camera | 16MP + Auxiliary Lens |
| Memory | 64GB Storage; 4GB RAM |
| Battery | 5100mAh, 10W Charging |
| Software | Android 14, Go Edition |
| Deposit | Ksh 1,000 |
| Installments | Ksh 55 Daily |
Samsung A06 (128GB/4GB; 50MP Dual Camera; 5000mAh)
KSh 3,500 – KSh 4,200Price range: KSh 3,500 through KSh 4,200| Display | 6.7 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Processor | 2.0 GHz Octa-core |
| Camera | 50MP F1.8 + 2MP F2.4 |
| Memory | 64GB/128GB Storage; 4GB RAM |
| Battery | 5,000mAh, 25W Fast Charging |
| Software | Android 14, One UI 6.1 |
| Deposit | 64GB- Ksh 3,500; 128GB – Ksh 4,200 |
| Installments | 64GB – Ksh 93 Daily; 128GB – Ksh 99 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
MKOPA M10 (64GB/4GB; 13MP Dual Camera; 5000mAh)
| Display | 6.56 Inches, 1612 x 720 Pixels |
| Processor | 1.6 GHz Octa-core |
| Camera | 13MP + AI lens |
| Memory | 128GB Storage, 4GB RAM |
| Battery | 5000mAh, 10W Charging |
| Software | Android 14 + 2 OS Updates |
| Deposit | Ksh 2,800 |
| Installments | Ksh 62 Daily |
Galaxy Tab A9 (64GB/4GB; 8MP Camera; 5100mAh)
| Display | 8.7 Inches, 800 x 1340 Pixels |
| Processor | 2.2 GHz Octa-core |
| Camera | 5MP |
| Memory | 64GB Storage; 4GB RAM |
| Battery | 5100mAh, 15W Fast Charging |
| Software | Android 13, One UI 5.1 |
| Deposit | Ksh 5,300 |
| Installments | Ksh 103 Daily |
Samsung A05s (128GB/4GB; 50MP Triple Camera; 5000mAh)
KSh 4,800 – KSh 5,300Price range: KSh 4,800 through KSh 5,300| Display | 6.7 Inches, 1080 x 2400 Pixels |
| Processor | 2.4 GHz Octa-core |
| Camera | 50MP + 2MP + 2MP |
| Memory | 128GB/64GB Storage; 4GB RAM |
| Battery | 5,000mAh, 25W Fast Charging |
| Software | Android 14, One UI 6.1 |
| Deposit | 128GB – Ksh 5,300; 64GB – Ksh 4,800 |
| Installments | 128GB – Ksh 107 Daily; 64GB – Ksh 97 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Samsung A05 (128GB/4GB; 50MP Dual Camera; 5000mAh)
KSh 3,500 – KSh 4,500Price range: KSh 3,500 through KSh 4,500| Display | 6.7 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Processor | 2.0 GHz Octa-core |
| Camera | 50MP F1.8 + 2MP F2.4 |
| Memory | 128GB/64GB Storage; 4GB RAM |
| Battery | 5,000mAh, 25W Fast Charging |
| Software | Android 14, One UI 6 |
| Deposit | 64GB – Ksh 3,500; 64GB – Ksh 4,500 |
| Installments | 64GB – Ksh 83 Daily; 128GB – Ksh 93 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Showing all 10 resultsSorted by latest
Shop for lipa pole pole smartphones with 64GB internal storage from top brands in Kenya such as Samsung, Oppo, Infinix, Tecno, Redmi, Itel, Vivo and HMD.