4G
Redmi 15C (128GB/4GB; 50MP Dual Camera; 6000mAh)
KSh 2,700 – KSh 3,600Price range: KSh 2,700 through KSh 3,600| Display | 6.9 Inches, 1600 x 720 Pixels |
| Camera | 50MP + Auxiliary lens |
| Storage | 256GB/128GB |
| RAM | 8GB/4GB |
| Battery | 6000mAh, 33W Fast Charging |
| Software | Android 15, HyperOS 2 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
iPhone 12 (128GB/4GB; 12MP Dual Camera – Certified Renewed)
KSh 11,900 – KSh 18,200Price range: KSh 11,900 through KSh 18,200| Display | 6.1 inches, 1170 x 2532 pixels |
| Camera | 12MP + 12MP + 12MP + 3D |
| Storage | 256GB / 128GB |
| RAM | 6GB |
| Chipset | Apple A14 Bionic |
| Software | iOS 26.2 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
iPhone 11 Pro Max (256GB/4GB; 12MP Quad Camera- Certified Renewed)
| Display | 6.5 inches, 1242 x 2688 pixels |
| Camera | 12MP + 12MP + 12MP Triple |
| Storage | 256GB |
| RAM | 4GB |
| Chipset | Apple A13 Bionic |
| Software | iOS 26.2 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
iPhone 11 (128GB/4GB; 12MP Dual Camera – Certified Renewed)
| Display | 6.1 inches, 828 x 1792 pixels |
| Camera | 12MP + 12MP Dual |
| Storage | 128GB/256GB |
| RAM | 4GB |
| Chipset | Apple A13 Bionic |
| Software | iOS 26.2 |
Itel City 200 (128GB/4GB; 50MP Camera; 5200mAh)
| Display | 6.75 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Camera | 50MP |
| Storage | 128GB UFS 2.2 |
| RAM | 4GB LPDDR4X |
| Battery | 5,200mAh, 18W Fast Charging |
| Software | Android 14, Itel OS 14.5 |
Itel S26 Ultra (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 6000mAh)
| Display | 6.78 Inches, 1080 x 2436 Pixels |
| Camera | 50MP + XXMP + AI Lens |
| Storage | 256GB UFS 2.2 |
| RAM | 16GB (8GB + 8GB Extended) |
| Battery | 6,000mAh, 18W Charging |
| Software | Android 15, Itel OS 15 |
Redmi A7 Pro (128GB/4GB; 13MP Triple Camera; 6000mAh)
| Display | 6.9 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Camera | 13MP + Auxiliary lens |
| Storage | 128GB/64GB UFS 2.2 |
| RAM | 4GB LPDDR4X |
| Battery | 6000mAh, 15W Fast Charging |
| Software | Android 16, Xiaomi HyperOS 3 |
Vivo Y05 (128GB/4GB; 8MP Dual Camera; 6500mAh)
KSh 2,700 – KSh 3,200Price range: KSh 2,700 through KSh 3,200| Display | 6.74 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Camera | 8MP F2.0 |
| Storage | 128GB/64GB eMMC 5.1 |
| RAM | 4GB LPDDR4X |
| Battery | 6,500mAh, 15W Fast Charging |
| Software | Android 16, OriginOS 6.0 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Vivo V60 Lite 5G (256GB/12GB; 50MP Dual Camera; 6500mAh)
KSh 5,500 – KSh 6,700Price range: KSh 5,500 through KSh 6,700| Display | 6.77 Inches, 1080 x 2392 Pixels |
| Camera | 50MP + 8MP |
| Storage | 256GB UFS 2.2 |
| RAM | 24GB (12GB + 12GB Extended) |
| Battery | 6,500mAh, 90W Fast Charging |
| Software | Android 15, Funtouch 15 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Vivo Y21d (256GB/6GB; 50MP Dual Camera; 6500mAh)
KSh 3,600 – KSh 4,000Price range: KSh 3,600 through KSh 4,000| Display | 6.68 Inches, 720 x 1608 Pixels |
| Camera | 50MP + 0.08MP |
| Memory | 256GB/128GB eMMC 5.1 |
| RAM | 12GB (6GB + 6GB Extended) |
| Battery | 6,500mAh, 44W Fast Charging |
| Software | Android 15, FuntouchOS 15 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Tecno Spark 50 (128GB/4GB; 50MP Triple Camera; 6700mAh)
| Display | 6.78 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Camera | 50MP AI Triple |
| Storage | 128GB |
| RAM | 8GB (4GB + 4GB Extended) |
| Battery | 6700mAh, 18W Fast Charging |
| Software | Android 16, HiOS 16 |
Tecno Spark Slim (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 5200mAh)
| Display | 6.78 Inches, 1224 x 2720 Pixels |
| Camera | 50MP + AI Lens |
| Storage | 256GB; MicroSD Up to 1TB |
| RAM | 16GB (8GB + 8GB Extended) |
| Battery | 5,160mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 15, HiOS 15 |
Load more products
Loading...
Showing 1–12 of 47 resultsSorted by latest
Shop for the latest 4G ready lipa pole pole phones in Kenya from top brands such as Samsung, Oppo, Redmi, Tecno, Infinix, Vivo and HMD among others.