4G
Realme C75 (512GB/8GB; 50MP Triple Camera; 6000mAh)
KSh 6,700 – KSh 8,400Price range: KSh 6,700 through KSh 8,400| Display | 6.72 Inches, 2400 x 1080 FHD+ |
| Processor | 2.0 GHz Octa-core |
| Camera | 50MP + AI Lens |
| Memory | 512GB/256GB/128GB Storage; 8GB RAM |
| Battery | 6,000mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 14, Realme UI 5.0 |
| Deposit | 512GB – Ksh 8,400; 256GB – Ksh 7,500 |
| Installments | 512GB – Ksh 125 Daily; 256GB – Ksh 110 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
MKOPA M10 (64GB/4GB; 13MP Dual Camera; 5000mAh)
| Display | 6.56 Inches, 1612 x 720 Pixels |
| Processor | 1.6 GHz Octa-core |
| Camera | 13MP + AI lens |
| Memory | 128GB Storage, 4GB RAM |
| Battery | 5000mAh, 10W Charging |
| Software | Android 14 + 2 OS Updates |
| Deposit | Ksh 2,800 |
| Installments | Ksh 62 Daily |
MKOPA X2 (128GB/4GB; 50MP Dual Camera; 5000mAh)
| Display | 6.56 Inches, 1612 x 720 Pixels |
| Processor | 1.6 GHz Octa-core |
| Camera | 13MP + AI lens |
| Memory | 128GB Storage, 4GB RAM |
| Battery | 5000mAh, 10W Charging |
| Software | Android 14 + 2 OS Updates |
| Deposit | Ksh 3,299 |
| Installments | Ksh 72 Daily |
MKOPA X20 (256GB/6GB; 50MP Dual Camera; 5000mAh)
| Display | 6.56 Inches, 1612 x 720 Pixels |
| Processor | 1.6 GHz Octa-core |
| Camera | 50MP + 2MP Dual |
| Memory | 256GB Storage, 6GB RAM |
| Battery | 5000mAh, 20W Fast Charging |
| Software | Android 14 + 2 OS Updates |
| Deposit | Ksh 4,199 |
| Installments | Ksh 90 Daily |
Samsung A15 (128GB/6GB; 50MP Triple Camera; 5000mAh)
KSh 6,700 – KSh 7,200Price range: KSh 6,700 through KSh 7,200| Display | 6.5 Inches, 1080 x 2340 Pixels |
| Processor | 2.2 GHz Octa-core |
| Camera | 50MP + 5MP + 2MP |
| Memory | 128GB Storage; 4GB/6GB RAM |
| Battery | 5,000mAh, 25W Fast Charging |
| Software | Android 14, One UI 6.0 |
| Deposit | 4GB – Ksh 6,700; 6GB – Ksh 7,200 |
| Installments | 4GB – Ksh 128 Daily; 6GB – Ksh 142 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Galaxy Tab A9 (64GB/4GB; 8MP Camera; 5100mAh)
| Display | 8.7 Inches, 800 x 1340 Pixels |
| Processor | 2.2 GHz Octa-core |
| Camera | 5MP |
| Memory | 64GB Storage; 4GB RAM |
| Battery | 5100mAh, 15W Fast Charging |
| Software | Android 13, One UI 5.1 |
| Deposit | Ksh 5,300 |
| Installments | Ksh 103 Daily |
Samsung A05s (128GB/4GB; 50MP Triple Camera; 5000mAh)
KSh 4,800 – KSh 5,300Price range: KSh 4,800 through KSh 5,300| Display | 6.7 Inches, 1080 x 2400 Pixels |
| Processor | 2.4 GHz Octa-core |
| Camera | 50MP + 2MP + 2MP |
| Memory | 128GB/64GB Storage; 4GB RAM |
| Battery | 5,000mAh, 25W Fast Charging |
| Software | Android 14, One UI 6.1 |
| Deposit | 128GB – Ksh 5,300; 64GB – Ksh 4,800 |
| Installments | 128GB – Ksh 107 Daily; 64GB – Ksh 97 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Samsung A05 (128GB/4GB; 50MP Dual Camera; 5000mAh)
KSh 3,500 – KSh 4,500Price range: KSh 3,500 through KSh 4,500| Display | 6.7 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Processor | 2.0 GHz Octa-core |
| Camera | 50MP F1.8 + 2MP F2.4 |
| Memory | 128GB/64GB Storage; 4GB RAM |
| Battery | 5,000mAh, 25W Fast Charging |
| Software | Android 14, One UI 6 |
| Deposit | 64GB – Ksh 3,500; 64GB – Ksh 4,500 |
| Installments | 64GB – Ksh 83 Daily; 128GB – Ksh 93 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Galaxy S21 Plus 5G (128GB/8GB; 64MP Triple Camera; 4800mAh – Certified Renewed)
| Display | 6.7 inches, 1080 x 2400 Pixels |
| Camera | 12MP + 64MP + 12MP |
| Storage | 128GB |
| RAM | 8GB |
| Battery | 4,800mAh, Wireless Charging |
| Software | Android 15; One UI 6.1 |
Galaxy S20 Ultra (128GB/8GB; 108MP Quad Camera; 5000mAh – Certified Renewed)
| Display | 6.9 inches, 1440 x 3200 Pixels |
| Camera | 108MP + 12MP + 48MP + VGA |
| Storage | 128GB |
| RAM | 8GB |
| Battery | 5,000mAh, Wireless Charging |
| Software | Android 13; One UI 5 |
Galaxy S20 Plus 5G (128GB/8GB; 64MP Quad Camera; 4500mAh – Certified Renewed)
| Display | 6.7 inches, 1440 x 3200 Pixels |
| Camera | 12MP + 64MP + 12MP + 3D quad |
| Storage | 128GB |
| RAM | 8GB |
| Battery | 4,500mAh, Wireless Charging |
| Software | Android 13; One UI 5 |
Showing 37–47 of 47 resultsSorted by latest